Krmivo Appetitt pro kočky s nadváhou

Nadváha a obezita u koček

Dokážete své kočce lehce nahmatat žebra? Pokud ne, s největší pravděpodobností má nadváhu, nebo dokonce obezitu. Důvodem může být nadměrný příjem potravy, nedostatek pohybu, hormonální změny spojené s kastrací a sterilizací nebo zpomalený metabolismus ovlivněný stárnutím. 

Nadváha a obezita u koček negativně ovlivňuje jejich zdraví a celkovou kvalitu života. Dochází k přetěžování kloubů, zvyšuje se riziko kardiovaskulárních onemocnění a rozvinout se může i cukrovka. 

Jestliže má vaše kočka nějaké to kilo navíc, snižte jí příděl krmiva a rozdělte ho do 3–4 krmení denně. Zvolte vhodný typ krmiva (například Appetitt Weight Control), omezte přísun pamlsků a zajistěte kočce dostatek pohybu.

Jak zabránit obezitě u kočky?

 

  • Krmte kočku kontrolovaně a rozdělte denní krmnou dávku do 3–4 krmení denně. 
  • Dodržujte pravidelnou dobu krmení a omezte přísun pamlsků. 
  • Zajistěte kočce dostatek pohybu a aktivity. 

 

Kril: Vysoce kvalitní zdroj omega-3

Víte, proč krmiva Appetitt obsahují antarktický kril? Jedná se o cenný zdroj vysoce kvalitních bílkovin s dobrou stravitelností, ale také esenciálních omega-3 mastných kyselin EPA a DHA. Ty jsou na rozdíl od omega-3 kyselin v rybím tuku rozpustné ve vodě, což znamená, že se v těle vstřebávají rychleji a účinněji. Působí prospěšně na zdraví kostí a kloubů, zvyšují kvalitu kůže a srsti a podporují rozvoj mozkových funkcí. Kril navíc obsahuje přírodní glukosamin, funkční látku, která má pozitivní vliv na zdraví kostí a kloubů zvířat.

Pro výrobu krmiva používáme antarktický kril z udržitelného rybolovu, který je omezen na určitou oblast v Antarktidě zvanou Oblast 48. OSN definuje rybolov jako udržitelný, pokud je z něj vyloveno maximálně 10 % populace. Pro lov krilu v Antarktidě je kvóta stanovena na pouhé 1 % biomasy.

Krmivo Appetitt Weight Control

Kattemat i hvit sekk med gulldetaljer; Appetitt Cat Weight Control 2,5 kg tørrfor, brunspraglet korthåret katt avbildet
Appetitt Cat Weight Control – krmivo pro kočky s nadváhou 2,5kg
Kompletní krmivo pro dospělé kočky s nadváhou nebo kočky, které snadno přibírají na váze Mírný obsah energie a s karnitinem...

Vyhledejte svého prodejce

Appetitt pro svou kočku můžete zakoupit v kamenných prodejnách nebo online z pohodlí svého domova.

Person som scroller på mobil for å finne nærmeste sted å kjøpe Appetitt hundefôr eller kattemat.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping