Profesjonell hundekjører Amund Kokkvoll under Femundsløpet - han er Appetitt ambassadør.

Amund Kokkvoll

Amund Kokkvoll se momentálně živí jako profesionální musher, v mládí byl však všestranným sportovcem. Po házenkářském turnaji národního týmu G15 v roce 2010 se Amund rozhodl na cestě domů do Rørosu, že chce trávit více času venku tím, co ho skutečně baví. Naučil se jezdit na saních se čtyřmi psy svého strýce a díky učení u jiných psovodů v Norsku a na Aljašce se z něj brzy stal zkušený musher.

V roce 2017 založil vlastní chovatelskou stanici Team Kokkvoll v Julussdalenu v Reni, kde se v současné době nachází přibližně 40 aljašských huskyů. 

V roce 2013 vyhrál svůj první norský šampionát juniorů Femundløpet. Když poprvé pocítil soutěžní vzrušení a euforii z ovládnutí přírody a spolupráce se psy, rozhodl se plně zaměřit na mushingový sport. Už v roce 2019 se z něj stal nováček roku, když se na Femundløpet umístil na 4. místě. A jaké jsou jeho cíle do budoucna? Amund míří vysoko – hodlá se stát absolutní špičkou dálkového sportu.

 „Se sportovními výsledky přicházejí vzestupy a pády. Je toho hodně, co se musíme naučit. Teď jsem si jistý, že jsem našel recept na trénink a výživu. Možnost krmit psy kvalitním krmivem po celou dobu je pro ně velmi důležitá. Kladu na sebe stejné nároky jako na psy. Při tréninku a soutěžích musíme společně podávat optimální výkony. Psi si zaslouží tu nejlepší výživu, která zajistí dobré vstřebávání živin a bude jim chutnat, ať už odpočívali v boudě, nebo byli hodiny a kilometry na trase. Appetitt přináší výsledky ve všech oblastech. Psům krmivo velmi chutná, což mě těší.“

Sledujte Amunda a psy na Instagramu.

Sledujte Amund Kokkvoll og hundene.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping