Hanna Lyrek

Hanna Lyrek je profesionální musherka z norské Alty. Je nejmladší musherkou v týmu QRILL Pet Mushing Team a v roce 2019 se stala také nejmladší musherkou, která kdy získala norský titul v mushingu na dlouhé vzdálenosti.

Hanna se narodila se do rodiny s dlouhou tradicí mushingu, a proto se celý život zajímá o psí spřežení. První roky života Hanna strávila na Aljašce, poté se její rodina přestěhovala zpět do Norska. Ve čtyřech letech se Hanna vydala sama na svou první jízdu se psím spřežením a od té doby se její život točí kolem psích spřežení.

Po třech letech jako juniorka se nyní účastní nejdelších a nejtěžších závodů psích spřežení na světě. V roce 2019 vyhrála závod Finnmarksløpet (FL-500), čímž se stala nejmladší osobou, která kdy tento titul získala. Ve stejném roce se také stala norskou mistryní v jízdě se psím spřežením na dlouhé vzdálenosti. Dnes Hanna a její rodina žijí v Altě, kde provozují vlastní chovatelskou stanici s 65 psy a také „Trasti & Trine“, která nabízí ubytování, výlety se psím spřežením a restauraci. Při pohledu na to, čeho Hanna ve své kariéře s mladými psy již dosáhla, se těšíme, že ji budeme sledovat i v budoucnu!

https://www.qrillpetmushingteam.com/hanna-lyrek

 

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping