Smilende Appetitt ambassadør Joachim Almgren sammen med sin fuglehund iført vest fra Appetitt.

Joachim Almgren s chovatelskou stanicí Vakkuniva-Tarzan’s Kennel

Jmenuji se Joachim Almgren a bydlím v Kiruně, nejseverněji, jak to ve Švédsku jde. Mou velkou životní vášní jsou moji psi na stojáka a společně s nimi žijeme velmi aktivní a bohatý život na horách a v lese s lovem, loveckými zkouškami, loveckým výcvikem, muškařením, fotografováním během našich mnoha celoročních výletů. Rodinu tvořím já a moji čtyři bretaňští psi a společně máme malý, ale velmi kvalitní chovatelský program s názvem Vakkuniva-Tarzans Kennel.

Název chovatelské stanice Vakkuniva-Tarzans pochází od mého prvního bretaňského psa Suhlegana Tarzana, kterého jsem si v roce 1999 vyzvedl od Öyvinda Nagelhuse v Bollnäs a který se stal výchozím bodem pro vášnivý psí život, kterým nyní žijeme. Vakkuniva je místo u řeky Torne, kde jsem si postavil srub a kde jsem všechny své ptačí psy od štěněte cvičil a lovil.

Tarzan byl můj úplně první lovecký pes a já byl začátečník. Navzdory všem předpokladům se nám podařilo dostat se až do finále NM-Winter v norském Andöya v roce 2006. Když už jsme tam byli, podařilo se nám získat 6. VK v těsném a náročném finále, kde mělo 9 psů práci s ptáky. Skutečnost, že se nám podařilo stát se č:6 z 200 nejlepších psů norské třídy vítězů bez ohledu na plemeno a stát se prvním švédským týmem, který kdy získal prémii ve finále na norském mistrovství, byla pro mě velkým zážitkem. „Zrodil se tak sen“ někdy v budoucnu získat titul NM s bretaňským psem z vlastního chovu.

Jako bývalý elitní sportovec v alpském lyžování jsem nepotřeboval větší zápalnou šňůru, abych začal odhodlaně směřovat k vyšším cílům. Tess, které je dnes něco přes 14 let, se stala mým krycím psem ze spojení Tråslettens Lory a mého Tarzana. Tess se po prokázání svých loveckých schopností stala mou odchovankyní v chovatelské stanici.

Tess se brzy etablovala v norské a švédské špičce ptačích psů a velmi dobře se rozmnožila. V současné době je nejoceňovanějším švédským bretaňským psem všech dob, má 38 ocenění ze 102 startů, z toho 33 ocenění ve třídě vítězů, třídě vítězů a elitní třídě v Norsku a Švédsku.

Cíl chovu v chovatelské stanici Vakkuniva-Tarzan byl od počátku vysoký: – Chovat pěkné bretony s dobrou mentalitou a nejvyšším loveckým potenciálem, aby byli schopni konkurovat absolutní norské a švédské špičce s cílem získat norský šampionát. První vrh štěňat Tess, jehož otcem je Litjåsens de René, se narodil v srpnu 2011. Již v roce 2016 se T/R Tiff Vakkuniva-Tarzan s Gunnarem Guttormsenem jako majitelem a řidičem dostal do zimního finále NM.

V roce 2017 se mi s mým vlastním koněm Vakkuniva-Tarzan’s T/R Tindra ze stejného vrhu podařilo dostat do finále NM-Vinter a stát se vůbec prvním zahraničním vítězem NM-Vinter.Je to jediný největší a nejšťastnější den v mém psím životě, i když těch cen bylo za ta léta mnoho.Všechna moje štěňata z chovatelské stanice Vakkuniva-Tarzan jsou již od štěněte chována na Appetittu. Měli jsme to štěstí, že jsme byli na cestě s „vlakem Appetitt“, a to od samého začátku, kdy bylo toto krmivo na podzim roku 2010 ve Švédsku zavedeno.Jako bývalý elitní sportovec vím, jak neuvěřitelně důležitá je při tvrdém tréninku dobře sestavená strava z prvotřídních surovin, aby tělo dokázalo vstřebat tvrdý trénink a zvládlo vybudovat svaly a posílit klouby a vazy a také dodat energii, abyste mohli zůstat soustředění pod velkým tlakem a ve stresových situacích po dlouhé dny.Výcvik psů na stání na elitní úrovni klade na krmivo stejné nároky jako na elitní sportovce, ne-li větší, protože komunikace se psy probíhá pouze pomocí znaků a několika slov a jedí jen to, co jim opravdu chutná.Moji bretaňští psi Appetitt milují a po vyložení misek je rychle a efektivně vyprazdňují.Se svými psy hodně trénuji a pečlivě je driluju jak fyzicky, tak drezurně a mentálně podle každého jednotlivce, aby dosáhli svého plného potenciálu.Musí být schopni udržet vysokou frekvenci při hledání a zároveň si udržet ostrost a poslušnost během dlouhých dnů lovu a zkoušek lovecké upotřebitelnosti.To klade velmi vysoké nároky na potravu, kterou přijímají. Appetitt vždy splňoval mé vysoké nároky a očekávání a bylo mi vždy ctí reprezentovat firmu Appetitt, kde je při výběru surovin a složení krmiva dost dobré jen to nejlepší.Během intenzivních loveckých a zkušebních sezón na jaře v zimě a na podzim, s mnoha dlouhými loveckými dny a dlouhými výlety mezi nimi, krmím své psy krmivem Appetitt Extreme v kombinaci se sušeným vom Appetitt a v horách s krabičkami Appetitt Energybox.Během o něco méně intenzivních tréninkových období jim dávám Appetitt Energy. Naše cíle jsou vysoké a pracovní úsilí k jejich dosažení také. To klade vysoké nároky na jejich stravu.Proto svým psům dávám Appetitt.Tess, Tindra, Tara a Tuva děkují a shodují se, že se cítí velmi šťastné.

”Apettitt – Když stačí jen to nejlepší“

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping