Profesjonell hundekjører og Appetitt ambassadør Karoline Conradi Øksnevad skøytende på ski bak hunder som løper i full fart i konkurranse.

Karoline Conradi Øksnevad a tým Racedog

Karoline Conradi Øksnevad je profesionální musherka z Osla, která žije v Lismarce u Lillehammeru (a v Le Grand Bornand ve francouzských Alpách). Závodí v severském stylu, což znamená, že soutěží s jedním psem na lyžích – na sněhu i na saních. Kromě toho soutěží na holé zemi v jízdě na sněžnicích a bikejöringu.

Karoline se v mládí věnovala běhu na lyžích a se psím spřežením začala jezdit jako juniorka, když si pořídila svého prvního psa Pluta. Mnoho let závodila ve světové špičce a na svém kontě má několik mezinárodních medailí.

„Severský styl jízdy se psím spřežením klade velké nároky na výkonnost jednotlivých psů, a to nejen na vytrvalost, ale také na sílu a rychlost. Pro psa je fyzicky náročné táhnout sáně o hmotnosti 70 % vlastní hmotnosti vysokou rychlostí na vzdálenost až 20 kilometrů. Proto vyžaduje skutečně kvalitní stravu, díky které je schopen podávat špičkové výkony během závodů, ale také tvrdě trénovat. Jsem velmi ráda, že mohu svým psům nabídnout to nejkvalitnější krmivo, a to jak z hlediska obsahu živin, tak i chuti. S Appetittem v týmu jsme získali bronzovou medaili na posledním mistrovství světa a několik medailí z národních šampionátů v posledních sezónách. Těšíme se, že až se svět trochu vrátí do normálu, budeme moci i nadále bojovat o medaile!“

Do týmu Racedogs patří psi Skurk, Marley, Sirius, Flow a Taurus. Skurk má několik medailí z národních šampionátů a 5. místo na mistrovství světa. Po operaci obou křížových vazů je ale nyní v důchodu a funguje jako mentor a tréninkový partner. Marley je krásná dáma, která má medaile z posledních dvou mistrovství světa na sněhu a medaile z národních šampionátů na sněhu i na holé zemi. Sirius a Flow jsou nováčci v týmu, kteří se narodili v červnu 2021. Sirius je greysther s pohodovou povahou a zálibou v běhu do kopce ve francouzských Alpách. Flow je čistokrevná fena Vorsteh s pohodovým přístupem, která dělá Siriusovi společnost při všech jeho lumpárnách. Taurus je velký, silný a rychlý mladý gentleman, který v posledních sezónách prokázal svůj talent a udělal velký krok k tomu, aby se mohl utkat na delších vzdálenostech.

Chcete-li Karoline a psy doprovázet v jejich každodenním tréninkovém a soutěžním životě, můžete je sledovat na Instagramu prostřednictvím jejich profilu @karolineconradi.

Chcete-li si přečíst více o severském stylu mushingu a Karolinině minulosti, podívejte se na její webové stránky: www.racedogs.no

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping