Appetitt ambassadør og hundekjører Marit Beate Kasin holder sin sledehund tett inntil seg, hun er ikledd tykk oransje vinterjakke.

Marit Beate Kasin

Marit Beate je profesionální musherka a novinářka. V roce 2008 založila chovatelskou stanici Vinterdans, jejímž cílem je účastnit se všech nejdelších psích závodů na světě.

Svého prvního psa, border kolii, si pořídila, když jí bylo 11 let, a již dříve trénovala a závodila v poslušnosti, pasení, pátrání a záchranářských psech. V roce 2008 založila vlastní chovatelskou stanici Vinterdans, kde v současné době chová 45 aljašských huskyů. V roce 2015 získala na Finnmarksløpet titul „nováček roku“ a v roce 2016 se stala norskou šampionkou. V roce 2017 se Marit stala celkovou vítězkou na Finnmarksløpet 1000 km a v roce 2019 získala 4. místo.

Marit také ráda kombinuje jízdu na psím spřežení se svou vášní pro psaní. Je autorkou kritikou oceňované knihy „Vinterdans“ o dálkových jízdách se psím spřežením. Pro Marit Beate je důležitý život v blízkosti přírody a klade důraz na zdravé, silné a šťastné psy – po celý rok. Její chovatelská stanice se nachází ve Valdresu nedaleko Jotunheimenu v Norsku.

https://www.qrillpetmushingteam.com/marit-beate-kasin

www.vinterdans.com

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping