Rady ohledně krmiva pro kočky

Kočka je masožravec

Kočky jsou od přírody masožravci, kteří si potravu odjakživa opatřovali lovem v průběhu celého dne. Navíc mají relativně krátký trávicí trakt. Na to vše je třeba brát ohled při výběru krmiva pro kočky. To by mělo být zdrojem koncentrované energie a snadno stravitelných živin.


Kvalitní strava: Tajemství zdravého a šťastného života vaší kočky

Krmivo pro kočky by mělo naplňovat její výživové potřeby v různých fázích života – od narození přes dospělost až po stáří. Vláknina podporuje trávení, zatímco optimální množství a poměr vitamínů a minerálů posiluje imunitní systém. Ale to není vše – krmivo musí vaší kočce také chutnat, jinak si ho dost možná v misce ani nevšimne.

Kombinace kvalitní stravy a správně zvolených aktivit poskytuje optimální podmínky pro zdraví a pohodu vašeho mazlíčka. Mějte na paměti, že každá kočka je jedinečná, a proto je klíčové najít stravovací režim, který bude vyhovovat právě vašemu čtyřnohému příteli.


Suché krmivo je po všech stránkách správná volba

Suché krmivo je oblíbené u většiny majitelů koček, protože se snadno skladuje a dávkuje. Navíc poskytuje vyváženou směs živin, podporuje zdraví zubů a pomáhá udržovat zdravou váhu vaší kočky. Vysoce kvalitní granule pro kočky od značky Appetitt garantují nejen nutriční výhody, ale také lahodnou chuť, která potěší i ty nejnáročnější chlupaté gurmány.

Voda je základem života 

Voda je klíčová nejen pro kočky ale pro všechny živočichy na planetě. Nás ale zajímá kočičí organismus – vzhledem k nízkému obsahu vody v suchém krmivu je nezbytné zajistit, aby měla kočka neustálý přístup k čerstvé a pitné vodě (doporučujeme vodu měnit minimálně jednou denně). Dostatečný přísun vody pomáhá udržovat kočku hydratovanou (což má vliv mimo jiné na kvalitu srsti a kůže), snižuje riziko problémů s močovými cestami a podporuje celkové zdraví. Co to znamená pro vás? Pokud svou kočku krmíte převážně suchým krmivem, pozorně sledujte její pitný režim.


Proteiny: Základní stavební prvky

Proteiny neboli bílkoviny představují základní živiny nezbytné pro růst, opravu tkání a celkovou vitalitu. Správné zastoupení proteinů ve stravě je důležité pro udržení optimálního zdraví. Nemělo by jich být ani málo, ani moc – v opačném případě může dojít k přetěžování ledvin a dalším zdravotním komplikacím. Tomu lze předejít správným výběrem krmiva, které obsahuje jen kvalitní a snadno stravitelné proteiny.


Taurin pro zdravé srdce i oči

Kočky (na rozdíl od některých jiných zvířat) nedokážou syntetizovat taurin, a proto ho musí získávat z potravy. Taurin je aminokyselina, která se podílí na správné funkci srdce, očí a reprodukční soustavy. Pokud ho má kočka nedostatek, mohou se u ní projevit vážné zdravotní potíže včetně slepoty, srdečních onemocnění a komplikací v průběhu březosti. Při výběru krmiva si proto vždy zkontrolujte, zda obsahuje optimální množství taurinu.


Optimální kombinace tuků a sacharidů

Kočky vyžadují vyváženou stravu, která jim poskytuje všechny nezbytné živiny pro optimální zdraví. Krmiva Appetitt Cat proto obsahují optimální množství nejen již zmíněných proteinů, ale také tuků a sacharidů. 

Obsah tuků získaných z kuřecího masa, krillu a ryb dodává kočkám životně důležité omega-3 mastné kyseliny, které podporují zdraví kloubů a kvalitu kůže. Sacharidy v krmivu Appetitt pocházejí z lehce stravitelného škrobu z rýže, a proto kočce dodávají snadno vstřebatelnou energií. Pečlivě sestavená kombinace tuků a sacharidů odpovídá potřebám vaší kočky a podporuje optimální funkce jejího těla.


Energetickou hodnotu krmiva určuje obsah stravitelných živin

Mnoho výrobců krmiv pro kočky uvádí energetickou hodnotu svých výrobků, která ale neodpovídá skutečnosti. Důvodem je, že energetická hodnota krmiva závisí primárně na vyváženém obsahu stravitelných živin – právě jejich obsah by vás měl v první řadě zajímat. Na obale výrobku proto vždy hledejte informace o obsahu stravitelných bílkovin, aminokyselin, tuků a sacharidů.


Krmiva Appetitt Cat zajistí vaší kočce výživu a potěší chuťové pohárky 

Pro naplněný život kočky hraje velmi důležitou roli správný přísun bílkovin. A právě na něj se zaměřuje krmivo Appetitt Cat. Obsah stravitelných bílkovin a aminokyselin dokonale odpovídá potřebám koček v různých fázích života. Hlavní složku krmiva tvoří hydrolyzovaný protein z živočišných zdrojů, který má vysokou biologickou hodnotu, je dobře stravitelný a zároveň šetrný k trávicí soustavě kočky. 

Tuky v krmivu Appetitt Cat pocházejí zejména z kuřecího masa, krillu a ryb, což zajišťuje dostatek omega-3 mastných kyselin a fosfolipidů. Tyto látky mají nejen pozitivní vliv na klouby, kůži a srst, ale také podporují celkové zdraví koček. Sacharidy získávané zejména z rýže společně s vyváženým obsahem vlákniny přispívají k optimálnímu fungování trávicího systému a správné konzistenci trusu.

Appetitt Cat navíc kočce poskytuje vybalancovaný obsah vitamínů, minerálů a stopových prvků, které ji udržují ve skvělé kondici. Bez přebytečných obilných surovin a s vysokým podílem hydrolyzovaných surovin představuje tato krmiva vhodnou volbu pro kočky s rizikem intolerance nebo alergie. Vědecký přístup k výživě koček spojený s chutí, kterou kočky milují, činí z Appetitt Cat ideálního společníka pro vaše domácí mazlíčky.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping