Jak přizpůsobit krmivo a krmení psů s nadváhou?

Grå hund med hvitt i fjeset i sideprofil mot blå bakgrunn. Forebygg overvekt hos hund med rett hundefôr fra Appetitt.

Podíl psů s nadváhou se zvyšuje a odhaduje se, že téměř 30 % norských psů má vyšší než ideální hmotnost. Obezita je nešťastná, protože může mít za následek obecně horší kvalitu života psa. Jak se můžete vyhnout obezitě a zajistit tak svému psovi lepší život? Stejně jako u lidí je i u psů obezita zdravotním problémem. U psů s nadváhou hrozí větší riziko přetížení orgánů, jako jsou srdce, plíce, játra, ledviny, klouby a kostra. Kromě toho se mohou zhoršovat kloubní potíže a zvyšuje se riziko vzniku rakoviny a cukrovky.

Příčiny obezity

Nejzřejmějším důvodem je příliš mnoho psího jídla a málo pohybu. V hektickém každodenním životě je snadné upozadit pohyb pro sebe i pro svého psa. Je také těžké odolat „žebrajícímu“ psovi v kuchyni nebo u jídelního stolu, ale mohou existovat i jiné důvody, proč pes nakonec snadněji přibere na váze:

  • Hormonální změny v souvislosti s kastrací nebo sterilizací ovlivňují metabolismus i úroveň aktivity psa. Proto je často náročnější zabránit obezitě po kastraci nebo sterilizaci.
  • S přibývajícím věkem se psi často stávají méně aktivními a dochází k metabolickým změnám. To znamená, že problém obezity se s věkem psa zvyšuje.
  • Některá plemena psů jsou k obezitě náchylnější a vyžadují zvýšenou pozornost, pokud jde o množství potravy a pohyb. Patří mezi ně například bíglové, labradoři a kokršpanělé.

Kdy má pes nadváhu?

Může být obtížné posoudit, zda máte psa s nadváhou. Pravidlem však je, že byste měli snadno cítit žebra psa v normální poloze. Pokud žebra vůbec necítíte, můžete si být přiměřeně jisti, že by pes měl zhubnout. V opačném případě můžete psa zvážit a porovnat s normální váhou pro plemeno. Hmotnost by neměla být větší než 15 % normální hmotnosti..

Jak se vyhnout obezitě?

Denní množství krmiva je určeno především hmotností psa, úrovní aktivity a energetickou koncentrací krmiva. Doporučené denní dávky jsou uvedeny v návodu k použití u většiny suchých krmných směsí. Toto jsou však přibližná doporučení a musíte se ze všech sil snažit najít správné množství krmiva pro psy a udržet psa na stabilní váze. Držte se pevných časů krmení a vyhněte se „svačinkám“. Dvě krmení za dnes je to za normálních okolností ideální. Tedy mimo období tvrdého tréninku, lovu nebo jiné těžké fyzické aktivity. Svačina a přílišné používání pamlsků je nešťastné, protože vede ke zvýšenému riziku „žebrání“. Vyzkoušejte a používejte pamlsky s nízkým obsahem energie

Appetitt Light krmivo pro psy

Appetitt Light má mírný energetický obsah vhodný pro dospělé psy s nadváhou nebo snadno přibírající na váze. Toto krmivo pro psy také obsahuje antarktický kril, který psovi dodává životně důležité omega-3 mastné kyseliny EPA a DHA ve formě fosfolipidů. To spolu s ideálním poměrem mezi omega-3 a omega-6 mastnými kyselinami a vysokým obsahem vitamínu E napomáhá kloubům, kůži, srsti a celkovému zdraví psa. Krmivo pro psy neobsahuje žádné obilné suroviny s výjimkou rýže. Dále vysoký obsah hydrolyzovaných bílkovinných surovin.

To znamená nízký obsah surovin, které mohou způsobovat alergie na krmiva a nesnášenlivost krmiva. Appetitt Light obsahuje karnitin, který může ovlivnit energetický a tukový metabolismus. Frukto-oligosacharidy z řepné vlákniny pomáhají zdraví žaludku a střev vašeho psa. Obsahuje beta-glukany z kvasnic pro celkové zdraví psa.

Velký podíl hydrolyzovaných bílkovin přispívá k vysoké stravitelnosti a může snížit riziko alergií. Množství krmiva se může lišit o +/- 20% v závislosti na úrovni aktivity psa. Pes musí mít vždy volný přístup k čerstvé pitné vodě.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping