Jaké krmivo by mělo štěně dostávat?

hvor mye mat skal en valp ha

Kromě toho, kolik krmiva by mělo štěně dostávat, je důležité vybrat pro štěně správné krmivo. Obvykle se plemena psů dělí na malá, střední a velká.

To odpovídá hmotnosti dospělých do 10 kg, od 10 do 25 kg a nad 25 kg. Psi s různou předpokládanou hmotností v dospělosti mají různou rychlost růstu. Kromě toho také platí, že malá plemena mají rychlejší metabolické procesy než velká plemena. Proto malá plemena potřebují více energie a živin na kg tělesné hmotnosti než velká plemena.

Krmivo Appetitt Puppy pro štěňata přizpůsobené velikosti plemene se doporučuje podávat, dokud štěně nedosáhne přibližně 90-100 % velikosti dospělého psa. U velkých plemen to odpovídá přibližně 18 měsícům věku a u malých plemen přibližně 10-12 měsícům věku. V tomto období se vyvíjí kostra a svaly štěněte. Poté můžete přejít na krmivo pro dospělé.

hvor mye mat skal en valp ha? og hvilket hundefôr er det beste for din valp?

Aklimatizace na suché krmivo

V období před odstavem pokrývá výživové potřeby štěněte mateřské mléko. Je důležité, aby fena měla dostatek mléka, zejména u velkých vrhů štěňat. 

Štěňata by měla mít kromě mateřského mléka „snadný“ a volný přístup k čisté vodě. Když jsou štěňatům asi 3-4 týdny, můžete jim opatrně začít dávat krmivo pro štěňata. Obvykle štěňata vyhledávají misku s potravou feny a začínají jíst tam. 

Pro štěňata je tedy výhodou, že fena dostává stejné krmivo jako štěňata. Mateřské mléko však bude ještě několik týdnů nejdůležitější.

Od dospívání až do fáze dospělosti

Období růstu trvá v závislosti na plemeni do 10-24 měsíců věku štěněte. Malá plemena mohou dosáhnout dospělé hmotnosti již ve věku 8-10 měsíců, zatímco velká plemena mohou růst až do 24 měsíců. 

Nejvyšší denní přírůstky se obvykle projevují ve věku 3-5 měsíců a některá plemena mohou růst až 400 gramů denně.

Velké závody

Pokud je v krmivu příliš mnoho bílkovin a energie, může být tempo růstu příliš vysoké a štěně může mít nadváhu. Obezita představuje zátěž pro kostru a kosti a v nejhorším případě může zvýšit riziko onemocnění kostí a kloubů. 

Krmivo Appetitt Puppy Large Breed má proto mírný obsah bílkovin v poměru k obsahu energie, díky čemuž je snazší zabránit vysokému tempu růstu, aniž by štěně začalo být obézní.

Krmivo přizpůsobené věku a plemeni vašeho psa

Krmivo Appetitt je vyvíjeno a vyráběno v Norsku převážně z norských surovin, což znamená, že si můžeme být jisti obsahem nabízeného krmiva pro psy. Appetitt má velký výběr, který vám zajistí, že najdete krmivo, které je přizpůsobené vašemu mazlíčkovi v různých fázích života. 

Neváhejte se zeptat tam, kde krmivo Appetitt pro psy kupujete, na podrobnější informace o tom, co je vhodné pro vaše štěně a plemeno.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping