Kolik krmiva by mělo štěně dostávat?

En søt lysebrun valp som sitter i gulgrønt gress.

Štěňata rychle rostou a je důležité zajistit správnou výživu zejména v prvním roce života psa. Štěňata mají velmi specifické nutriční potřeby, protože v období štěněte se rychle vyvíjí imunitní systém, trávicí soustava, svalstvo a kostra.

Pro zdravý vývoj psa je proto důležitá kompletní strava přizpůsobená jeho věku a plemeni. Mluvili jsme s naším veterinářem, který dává svá doporučení.

– Různá plemena mají ve svých vývojových fázích různé potřeby, proto je dobré poradit se s chovatelem i odborníky v našich prodejnách, abyste se ujistili, že svému štěněti dáváte správné krmivo a výživu.

Tvrdí to Hege Rosenhaug, veterinární lékař a produktový a vývojový manažer pro domácí zvířata ve společnosti Felleskjøpet.

Kolik krmiva by mělo štěně dostat?

Ideální množství krmiva je velmi individuální, ale jako výchozí bod použijte doporučené krmné tabulky na sáčcích a pravidelně kontrolujte hladinu každého štěněte. Vždy pamatujte na volný přístup k čerstvé pitné vodě.

Krmivo Appetite Puppy obsahuje tři krmné směsi pro štěňata přizpůsobené velikosti plemene. Hlavní rozdíly mezi nimi jsou v obsahu energie, poměru energie a bílkovin, obsahu vápníku a poměru vápníku a fosforu. Zde naleznete všechna různá krmiva pro štěňata od společnosti Appetitt.

Může se štěně přejíst?

Ano. Štěňata se mohou přejídat i nedojídat. Překrmování štěněte může přispět k obezitě a způsobit jeho příliš rychlý růst. To může být nepříznivé pro vývoj kostí a kloubů. To platí zejména pro velká plemena psů.

Malá plemena psů mají rychlejší metabolické procesy než velká plemena, a proto potřebují více energie a živin na kilogram tělesné hmotnosti.

Pokud štěně jí příliš málo, může být podvyživené. To může bránit zdravému vývoji a růstu.

Doporučujeme proto vždy vybrat krmivo pro štěňata určené pro váš typ psa a dodržovat pokyny pro krmení. Vezměte na vědomí, že množství krmiva se může lišit o plus minus 20 % v závislosti na úrovni aktivity a individualitě štěněte. Sledujte růst, chování a vývoj štěněte a podle toho upravte množství krmiva.

Jak často by se mělo štěně krmit?

Množství krmiva pro každé jídlo je velmi individuální, ale jako výchozí bod použijte doporučené krmné tabulky na krmných sáčcích a pravidelně kontrolujte váhu štěněte.

Jak často by mělo být štěně krmeno, závisí na věku štěněte.Pravidlem je, že do šesti měsíců věku by měla být denní krmná dávka štěněte rozdělena nejméně do tří krmení. Když je štěněti šest měsíců, můžete snížit počet krmení na 2 denně.

Období štěněte trvá do 9-24 měsíců věku štěněte, v závislosti na plemeni. Obecné doporučení je uvedeno v následující tabulce.

 
Štěně
Hmotnost dospělého
Doba krmení štěněte
Malá plemena
< 10 kg
4-6 týdnů až 9-12 měsíců
Středně velká plemena
10–25 kg
4-6 týdnů až 9-12 měsíců
Velká plemena
< 25 kg
4-6 týdnů až 12-16 měsíců

Doporučujeme naše krmivo pro štěňata Appetitt, které se vyrábí v Norsku a skládá se převážně z norských surovin – což znamená, že máme dobrou kontrolu nad surovinami, které používáme v našem krmivu pro psy.

Vývoj štěněte prochází několika fázemi

Když jsou štěňatům asi 3-4 týdny, můžete je začít opatrně krmit krmivem pro štěňata. Obvykle štěňata vyhledávají misku s potravou feny a začínají jíst tam. V zájmu štěňat je proto výhodné, aby fena dostávala stejné krmivo jako štěňata. Více informací o krmení březí feny najdete zde.

Po odstavu, kdy štěně již nekojí, nastává tzv. období růstu. To trvá do 10-24 měsíců věku štěněte, v závislosti na plemeni. Malá plemena mohou dosáhnout dospělé hmotnosti již ve věku 8-10 měsíců, zatímco velká plemena mohou růst až do 24 měsíců.

Optimální růst nastává, když je štěně schopno využít svůj genetický potenciál a zároveň se normálně vyvíjí jeho kosti a kostra.

Zajímá vás, jak si zvyknout na suché krmivo? Více informací o odstavu, aklimatizaci a krmení do plného růstu štěněte najdete zde.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping