Krmení březí feny

Brunspraglet, korthåret valp med flagrende ører løper i gresset omgitt av løvetann

Chovné období feny se počítá od doby kolem oplodnění až do odstavení štěňat. Správný výběr krmiva a krmení v tomto období je důležitý pro dosažení mnoha zdravých a vitálních štěňat. Správné krmení navíc přispěje ke zdravým a odolným chovným fenám.

Jak dlouho je fena březí?

Období rozmnožování lze rozdělit na dvě hlavní období: Období březosti a období kojení.

Březost je období od páření do porodu. Normální doba březosti u psů je 63 dní +/- 2 dny.

Doba laktace se počítá od porodu do odstavení štěňat. K odstavu štěňat obvykle dochází, když je štěňatům 5-6 týdnů.

Doba těhotenství: Jak podávat správné množství krmiva pro psy?

Během prvních 4-5 týdnů březosti lze feně podávat přibližně stejné množství krmiva jako před háráním. Růst plodu je v tomto období minimální, a proto není potřeba žádná další výživa.

V posledních 3-4 týdnech před háráním se růst plodu zvyšuje, což je třeba zohlednit zvýšením množství krmiva.

dnu před háráním se doporučuje množství krmiva, které je přibližně o 30 % vyšší než běžné množství krmiva. Je důležité fenu nepřekrmovat tak, aby měla v době štěněte nadváhu, protože to může vést k problémům během štěněte.

Fôring av drektig tispe med fôr fra Appetitt. Fornøyd svart og hvit hund ligger å ser i kamera etter å ha fått fôr fra Appetitt

Krmivo pro psy během kojení

Je důležité, aby fena začala jíst co nejdříve po porodu, protože energetické nároky se kvůli vysoké produkci mléka výrazně zvyšují.

Fena s běžným vrhem štěňat (5-8) má až trojnásobnou potřebu energie oproti první části březosti.

Proto je důležité, aby fena dostávala správné množství krmiva, aby neztrácela na váze.

Produkce mléka je největší přibližně 3-4 týdny po porodu a postupně se snižuje, jakmile štěňata ve věku 4-6 týdnů začnou přijímat pevnou stravu.

Jak zvýšit příjem potravy?

Pro zvýšení příjmu krmiva se doporučuje krmit několikrát denně a suché krmivo před krmením namočit do vody (přibližně 20 minut). Tím se krmivo stane chutnějším a zároveň se zajistí dodatečný přísun vody. Dále může pomoci přikrmování energeticky bohatým vlhkým krmivem.

Výběr krmiva pro psy

Příjem energie v období kojení je proto největší výzvou. Proto bude snazší dosáhnout vysokého příjmu energie výběrem krmiva s vysokým obsahem energie.

Krmivo Appetitt Puppy má vysoký obsah energie a bílkovin a mimořádně dobrou chutnost. To přispívá k vysoké absorpci energie a zajišťuje tak vysokou produkci mléka, dobrý růst štěňat a snižuje riziko vyhublosti feny.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping