Jste připraveni na lov? Zde najdete skvělé tipy, jak se připravit na krmení svého psa před sezónou.

Aby byl lov skvělým zážitkem, musí být lovec i pes dobře připraveni. To se týká fyzické kondice a v neposlední řadě i výživy před lovem i během něj..

Naprostá většina psích plemen je fyzicky dobře přizpůsobena mírné až vysoké aktivitě po trochu delší dobu a dobře vycvičený pes bude při správném krmení velmi vytrvalý a schopný zvládnout dlouhé dny v horách a vysoký výkon, aniž by „narazil do zdi“.

Začněte se připravovat s dostatečným předstihem!

Trénink na lov by měl začít s dostatečným předstihem. Systematickým a správným výcvikem a správným krmením, nejlépe 2-3 měsíce před lovem, zajistíte, že pes bude na začátku sezóny v nejlepší kondici. Přechod na vysokoenergetické krmivo by měl proběhnout v souvislosti se začátkem výcvikového období. Tím se usnadní splnění zvýšených energetických nároků hned od začátku. V opačném případě je příznivé, aby si pes zvykl na krmivo s vysokým obsahem tuku s dostatečným předstihem. To proto, že pes bude efektivněji vstřebávat tuk a přeměňovat ho na energii.

Pohodlné krmení během tréninku

Může být užitečné namočit krmivo 10-20 minut před krmením do vody. Případně lze krmivo podávat suché, ale s dostatkem vody v misce. Namáčení krmiva zlepšuje vstřebávání vody, což je velmi důležité v souvislosti s výcvikem a zejména při lovu. Denní krmná dávka by měla být rozdělena alespoň na 2 krmení. Nekrmte příliš blízko náročným tréninkům. Je však důležité, aby pes dostal co nejvíce vody před, během a po těžké fyzické námaze. Dehydratace rychle snižuje výkonnost

Praktické přikrmování během lovu

Ráno podávejte 1/3 krmné dávky nejlépe 1 až 1,5 hodiny před začátkem lovu. Během samotného lovu je důležité podávat malé porce krmiva přibližně každou 1 – 1,5 hodiny, tzv. svačinu. Hlavní krmení se podává přibližně 1 hodinu po skončení lovu. Nejdůležitější je, aby pes během lovu dostal dostatek vody. Pokud v terénu není voda, musí pes vodu dostávat pravidelně.

Doporučené krmivo pro lovecké psy je suché krmivo Appetitt Energy tørrfôr a Appetitt Energy våtfôr

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping