Jak změnit krmivo pro psy

Chcete přejít z jednoho typu krmiva na jiný? Zde je několik tipů, jak šetrně přejít z jednoho typu krmiva na jiný.

Postupné zavádění nových krmiv

Při zavádění nového krmiva doporučujeme postupovat po dobu 7-10 dnů a postupně nové krmivo přimíchávat. První dva dny můžete smíchat 25 % nového krmiva se 75 % starého krmiva. Další dva dny můžete míchat 50 % nového a 50 % starého krmiva. Další dva dny můžete míchat 75 % nového krmiva s 25 % starého krmiva. Poté můžete krmit pouze novým krmivem. Můžete také zkusit smíchat krmivo s teplou vodou, aby mělo jinou konzistenci.

Zachování chuti nového krmiva

Po otevření sáčku se suchým krmivem nebo plechovky s vlhkým krmivem začíná proces oxidace. To vede ke snížení chuti. Proto je velmi důležité vytlačit ze sáčku co nejvíce vzduchu a po každém krmení jej pevně uzavřít. Sáček skladujte na tmavém, chladném a suchém místě, nejlépe v nádobě s víkem. U plechovek s vlhkým krmivem používejte víko. Vyberte také správnou velikost sáčku na krmivo pro velikost vašeho psa, abyste se vyhnuli příliš dlouhému skladování otevřeného sáčku.

Nechce váš pes najednou jíst své jídlo?

Pokud vašemu psovi nové krmivo po první konzumaci náhle přestane chutnat, může to mít mnoho příčin. Krmivo mohlo být příliš dlouho vystaveno působení vzduchu a proces oxidace způsobil, že mu přestalo chutnat. Pes může být také nemocný, takže pokud pes nezačne znovu jíst, obraťte se na svého veterináře.

Několik obecných rad ohledně krmení:

  • Vybírejte krmivo pro psy s ohledem na jejich věk, velikost, životní fázi a úroveň aktivity.
  • Suché krmivo lze podávat suché, s vodou nebo namočené ve vlažné vodě po dobu přibližně 20 minut.
  • Denní krmnou dávku upravte podle úrovně aktivity a kondice psa.
  • Při používání doporučených krmných dávek uvedených na sáčku je třeba mít na paměti, že množství krmiva se může lišit o +/- 20 % v závislosti na úrovni aktivity psa.
  • Denní krmnou dávku si klidně rozdělte na více denních dávek.
  • Váš pes by měl mít vždy volný přístup k čerstvé pitné vodě.
  • Krmivo pro psa skladujte na suchém a nejlépe mírně chladném místě. Uzavřený sud na krmivo s víkem zachová chuť krmiva po delší dobu.
  • Nezapomínejte na hygienu! Mezi jednotlivými krmeními misku s krmivem umyjte.
  • Nedávejte psovi čokoládu, sladkosti, cibuli nebo hroznové víno.
  • Kvalitní pamlsky a pochoutky by se měly podávat pouze za odměnu a v omezeném množství.
  • Změnu druhu krmiva provádějte postupně, nové krmivo zavádějte v průběhu několika dnů.

  Při změně krmiva dodržujte postupné přechodné období 7-10 dní. Krmivo správně skladujte, aby si zachovalo svou chuť. Dbejte na hygienu a správné porcování. Vyhněte se škodlivým krmivům a pamlsky podávejte v omezeném množství. Díky těmto radám můžete zajistit zdravého a spokojeného psa.

  Shopping cart

  0
  image/svg+xml

  No products in the cart.

  Continue Shopping