Péče o psy

Hvit og brun engelsk springer spaniel med flott pels etter godt pelsstell, og riktig hundefôr fra Appetitt.

Napsal Appetitt Ambasador Vanja Silwa, chovatelská stanice Winton.

 

Chováme anglické špringršpaněly, což jsou útoční ptačí psi, kteří potřebují mírné množství srsti. V podstatě nevyžadují mnoho péče, ale protože si rádi hrají v přírodě a rádi se vrhají do každé bahnité díry, na kterou narazí, je to i tak trochu práce. Pokud navíc chcete, aby na výstavách vypadali co nejlépe, dá vám mnohem více práce udržet jejich srst ve špičkové kondici. Ale pořád jsou to hlavně všední dny a pro nás je nejdůležitější, že se psi mohou rozvíjet v přírodě a využívat své vrozené instinkty!

První a nejdůležitější věc, kterou štěňata učím, když je zvykáme na úpravu, je, že stůl na úpravu je dobré místo. Je to místo, kde ošetřovaná plemena tráví spoustu času, a my chceme, aby pes měl z pobytu na ošetřovacím stole dobrý pocit. Vždycky si vyhradím nějaký čas na mazlení a dávám pamlsky, když jsou na stole. Někdy dostanou masáž, aby se cítili mimořádně příjemně. Zároveň je důležité, že stříhání drápků není volitelné, je to něco, co musí přijmout. Když budete na začátku klást malé požadavky a psa odměňovat, rychle to přijmou. To platí pro veškerou péči o srst, stříhání strojkem, nůžkami, okusování, kartáčování, fénování atd. Zvykněte psa na to, že na ošetřovacím stole najde klid a že je to rutina!

U našeho plemene mám základní rutinní postup, kdy jednou týdně pročesávám srst kartáčem a hřebenem a stříhám drápky. Současně kontroluju uši a zuby. Srst je také třeba ostříhat, a to přibližně jednou za měsíc. Pokud se koná výstava, stříhá se několik dní před ní. Koupu je podle potřeby, ročního období a typu srsti. Po procházkách v lese a na poli je často potřeba je opláchnout, a pokud mají v srsti hodně větviček, používám při jejich odstraňování dobrý kondicionér. Někdy je potřeba šampon, pokud jsou extra špinavé. Protože se jedná o psy, kteří žijí uvnitř, snesou častější koupání, protože nemají velkou potřebu ochranné vrstvy tuku v srsti, která izoluje proti chladu i horku. Psi se srstí, která se snadno zamotává, se častěji koupou se šamponem a kondicionérem a po koupeli se vyfénují. Díky tomu se jim srst lépe zamotává a netahají s sebou z lesa tolik větviček a podobně. V období línání může být dobré koupat a fénovat častěji, někdy i jednou týdně, aby se zabránilo velkému zamotávání. Zjistil jsem také, že období línání je kratší a rychleji se jim vrátí srst, pokud to uděláte.

Bez ohledu na to, jak dobří jste v péči o srst a máte dobré pečující přípravky, hraje zásadní roli krmivo pro psy. Pro naše psy je důležitá správná rovnováha tuků a bílkovin, aby měl pes pěknou srst a aby měl správnou váhu a svalstvo. Hladina tuku také ovlivňuje stav srsti a pro psy, kteří potřebují lesklou srst, nechcete krmivo s příliš nízkým obsahem důležitých mastných kyselin. Proto jsou produkty Appetitt pro psy ideální pro naše psy i pro naše použití. Zejména krmivo pro psy Appetitt Skin & Coat našim psům dokonale vyhovuje. Ideální hladina tyrozinu jim poskytuje skvělý výchozí bod pro krásné barvy. Krmivo obsahuje správný poměr omega-3 z krilu a omega-6 mastných kyselin. Psi tak mají k dispozici speciální složení čistého methioninu, biotinu a organického zinku pro kvalitu jejich kůže a srsti. Díky poměrně vysoké aktivitě anglických špringršpanělů krmivo netloustne, ale poskytuje jim jemnou srst a celkově dobrou kondici. Zároveň se jedná o vysoce chutné krmivo, které je vhodné i pro vybíravé nebo náročné jedlíky.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping