Proč je důležité, aby krmivo pro psy obsahovalo správné množství omega-3 mastných kyselin?

V 70. letech 20. století se diskutovalo o tom, zda je nízký výskyt kardiovaskulárních onemocnění u Eskymáků v Grónsku způsoben vysokým příjmem omega-3 polynenasycených mastných kyselin z ryb a tuleňů. Grónští Eskymáci měli nízký výskyt zánětlivých onemocnění, lupénky, astmatu a cukrovky 1. typu. Od té doby se znalosti o polynenasycených mastných kyselinách s dlouhým řetězcem obecně, a zejména o omega-3 mastných kyselinách, výrazně rozšířily.

Dopady na zdraví

Byla provedena řada studií o různých účincích mořských mastných kyselin v lidské stravě. Velké množství studií prokázalo zdravotní přínos konzumace omega-3 mastných kyselin, zejména kyseliny dokosahexaenové (DHA) a kyseliny eikosapentaenové (EPA). Dnes jsou uznávány jako důležité faktory v prevenci kardiovaskulárních onemocnění a příznivě ovlivňují hladinu cholesterolu v lidském organismu. Mohou také pomoci při artritidě, protože omega-3 mastné kyseliny zmírňují bolest a snižují ztuhlost kloubů.

Příjem EPA a DHA během těhotenství je důležitý pro vývoj mozku, nervů a očí u plodů (štěňat). Někteří vědci se domnívají, že určitý příjem mořských olejů v období štěňat zlepšuje jejich motoriku, inteligenci a zrak. Omega-3 mastné kyseliny EPA a DHA jsou důležité mastné kyseliny v buněčných membránách všech buněk v těle.  DHA je zvláště hojně zastoupena v nervových buňkách, mozku a oční sítnici. Kromě tukové tkáně je mozek orgánem v těle s nejvyšším podílem tuku. Mozek využívá DHA pro důležité struktury a tkáně.

Hvilken betydning har mineraler i hundefôret og kattematen?

Minerály jsou důležité pro kostru, kůži, srst, rovnováhu tekutin a metabolismus.

Poměr omega-3 a omega-6 a dostatečné množství EPA a DHA

Lidé i psi potřebují pro své zdraví omega-3 i omega-6 mastné kyseliny.  Ideální poměr mezi omega-3 a omega-6 je u lidí 1:5. Existuje důvod se domnívat, že to platí i pro psy. Neexistují žádná doporučení pro příjem EPA a DHA pro psy, ale EU doporučuje pro lidi minimálně 0,25 gramu denně. 0,25 gramu denně. To může mimo jiné zabránit kardiovaskulárním onemocněním.

Kvalitní tuk pro klouby, kůži a srst vašeho psa

Zdrojem tuku v přípravku Appetitt je především kuřecí maso, krill a ryby. Mořský tuk dodává psovi životně důležité omega-3 mastné kyseliny, jako jsou EPA a DHA. Velký podíl těchto mastných kyselin pochází z krilu ve formě fosfolipidů. Fosfolipidy jsou rozpustné ve vodě – to znamená, že se v těle rychleji a účinněji vstřebávají. Ideální složení omega-3 a omega-6 mastných kyselin a vysoký obsah vitaminu E jsou prospěšné pro klouby, kůži, srst a celkové zdraví vašeho psa.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping