Krmivo pro kočky

Při výběru krmiva pro kočky je důležité zvolit krmivo, které je přizpůsobeno potřebám kočky v daném věku a životní fázi. Při krmení koček je důležitý dostatečný a správný přísun bílkovin a všechna různá krmiva Appetitt Cat obsahují vysoce stravitelné bílkoviny se složením aminokyselin, které jsou ideální pro různá životní stádia koček. Bílkoviny v krmivech Appetitt Cat jsou převážně živočišného původu s vysokou biologickou hodnotou, přičemž bílkovinné suroviny jsou vysoce hydrolyzované.  Appetitt Cat je norské, lokálně vyráběné a trvale udržitelné krmivo pro kočky!

Máte kotě? Přečtěte si informace o nabídce krmiv pro koťata a prohlédněte si ji zde.

Portrétní fotografie zdravé dlouhosrsté šedé kočky (sibiřská kočka) se zelenýma očima.
Kattefôr i hvit, brun og blå sekk; Appetitt Cat Fish, 2,5kg tørrfor, brunspraglet og hvit katt avbildet
Appetitt Cat Adult Fish – krmivo pro dospělé kočky 2,5kg
Kompletní krmivo pro dospělé kočky s vysokým podílem bílkovin z mořských zdrojů.
Kattemat i hvit og gråblå sekk med Appetitt Cat Senior, 2,5kg sekk tørrfor, lys grå katt avbildet
Appetitt Cat Senior – krmivo pro starší kočky 2,5kg
Kompletní krmivo pro starší kočky (suché krmivo pro kočky). Energetický a nutriční obsah krmiva Appetitt Senior je přizpůsoben a vyvážen...
Kattemat i hvit og grå sekk; Appetitt Cat Shiny Coat 2,5kg tørrfor, gråspraglet katt avbildet
Appetitt Cat Shiny Coat – krmivo pro kočky 2,5kg
Kompletní krmivo pro dospělé kočky. S biotinem, methioninem, mastnými kyselinami a organickým zinkem pro kůži a srst vaší kočky.
Appetitt Cat Sterilised 10 kg kattemat; hvit og grønn pose, grå katt som ligger
Appetitt Cat Sterilised – krmivo pro sterilizované kočky 10kg
Kompletní krmivo pro kastrované a sterilizované kočky. Krmivo má mírný obsah bílkovin s vysokou stravitelností a biologickou hodnotou a upravený...
Appetitt Cat Sterilised 2,5 kg kattemat; hvit og grønn pose, grå katt som ligger
Appetitt Cat Sterilised – krmivo pro sterilizované kočky 2,5kg
Kompletní krmivo pro kastrované a sterilizované kočky. Krmivo má mírný obsah bílkovin s vysokou stravitelností a biologickou hodnotou a upravený...
Appetitt Cat Sterilised 800 g kattemat; hvit og grønn pose, grå katt som ligger
Appetitt Cat Sterilised – krmivo pro sterilizované kočky 800g
Kompletní krmivo pro kastrované a sterilizované kočky. Krmivo má mírný obsah bílkovin s vysokou stravitelností a biologickou hodnotou a upravený...
Kattemat i hvit sekk med gulldetaljer; Appetitt Cat Weight Control 2,5 kg tørrfor, brunspraglet korthåret katt avbildet
Appetitt Cat Weight Control – krmivo pro kočky s nadváhou 2,5kg
Kompletní krmivo pro dospělé kočky s nadváhou nebo kočky, které snadno přibírají na váze Mírný obsah energie a s karnitinem...
Kattemat til kattunge: Hvit og rosalilla sekk Appetitt Kitten 2,5 kg sekk tørrfor, sovende kattunge avbildet
Appetitt Kitten – krmivo pro koťata 2,5kg
Kompletní krmivo pro rostoucí koťata do 1 roku věku Bílkoviny z živočišných a mořských surovin s vysokou stravitelností Krmivo pro...
Kattemat til kattunge: Hvit og rosalilla sekk Appetitt Kitten 800 g sekk tørrfor, sovende kattunge avbildet
Appetitt Kitten – krmivo pro koťata 800g
Kompletní krmivo pro rostoucí koťata do 1 roku věku Bílkoviny z živočišných a mořských surovin s vysokou stravitelností Krmivo pro...

Nové články o krmivu pro kočky

Krmivo pro kočky - užitečné informace

Čím se vyznačuje krmivo Appetitt pro kočky?   

Krmivo pro kočky s příchutí

Kočky jsou často vybíravé, proto je důležitá chuť, vůně a struktura krmiva. Krmivo Appetitt Cat tyto požadavky splňuje. To je zajištěno použitím vysoce kvalitních surovin a krátkou vzdáleností od výroby k místu prodeje. Nepoužívají se umělá dochucovadla a dobrá chuť je měřítkem čerstvosti a kvality krmiva Appetitt Cat.

Vysoká biologická hodnota bílkovin

Dostatečný a správný příjem bílkovin je pro kočky důležitý a krmivo Appetitt Cat má takový obsah stravitelných bílkovin a aminokyselin, který je ideální pro kočky v různých fázích života. Bílkoviny v přípravku Appetitt Cat jsou převážně živočišného původu s vysokou biologickou hodnotou. Tím je také zajištěn správný přísun životně důležitých aminokyselin, jako je taurin a arginin – aminokyselin, které jsou velmi důležité pro kočičí zrak, srdeční činnost a metabolismus.

Hydrolyzovaný protein z kuřete a lososa

Hydrolyzovaná bílkovina je „rozřezaná bílkovina“ a skládá se z volných aminokyselin a kratších peptidů. To znamená, že bílkovina má velmi vysokou stravitelnost, a tím i vysokou využitelnost pro metabolismus v těle. Hydrolýza bílkovin může také přispět ke snížení možných alergických reakcí. Důvodem je nižší obsah velkých bílkovin, které mohou být vnímány jako alergeny, tj. látky, které mohou u koček vyvolat alergii.

Kvalita tuku pro zdraví, kůži a srst

Zdroje tuku používané ve výrobku Appetitt pocházejí především z kuřecího masa, krilu a ryb. Mořský tuk dodává kočkám životně důležité omega-3 mastné kyseliny, jako jsou EPA a DHA. Velký podíl těchto mastných kyselin pochází z krilu ve formě fosfolipidů. Fosfolipidy se ve střevě snadno vstřebávají a jsou součástí struktur buněčných stěn. To spolu s ideálním poměrem omega-3 a omega-6 mastných kyselin a vysokým obsahem vitaminu E podporuje funkci kloubů, kvalitu kůže a srsti kočky, a tím i její celkové zdraví.

Vitamíny a minerály ve správném množství

Kočky mají obzvláště vysokou potřebu vitaminu A a některých vitaminů skupiny B, jako je thiamin a niacin. Dobré krmivo obsahuje také minerální látky ve správném množství a poměru. Výskytu močových kamenů a dalších onemocnění močových cest lze předcházet kontrolou obsahu některých minerálních látek. Například obsah vápníku a fosforu v krmivu, stejně jako nízký obsah hořčíku, budou důležité pro prevenci těchto poruch močových cest. Tato skutečnost byla zohledněna ve všech různých typech krmiva Apetit pro kočky.

Beta glukany pro imunitní systém

Beta-glukany z kvasnic vyvinuté v Norsku jsou přírodním produktem, který může posílit imunitní systém vaší kočky a podpořit její zdraví. Beta glukany jsou obsaženy ve všech krmivech Appetitt Cat.

Karnitin

Karnitin může přispívat ke zvýšenému spalování tuků u koček a je obsažen v krmivech Appetitt Cat Senior a Sterilised. Snižuje tak riziko obezity u koček, které mají tendenci přibírat na váze.

Vláknina pro zdraví střev a proti chlupovým koulím

FOS – fruktooligosacharidy jsou vláknina a jsou známé také jako prebiotika. FOS má pozitivní účinek tím, že podporuje růst a usazování „dobrých bakterií a mikrobů“ v trávicím traktu. To vede k dobrému stavu střev a může pomoci snížit náchylnost kočky k poruchám trávení. FOS je obsažena ve všech druzích krmiva Appetitt Cat spolu s dalšími vlákninovými frakcemi, které snižují problémy s chlupovými koulemi.

MOS – mannan-oligosacharidy proti usazování nepříznivých bakterií ve střevě

MOS pochází z různých druhů kvasinek a může snížit riziko usazování nežádoucích bakterií ve střevech – zejména E. coli. MOS není fermentován stejným způsobem jako FOS, ale váže se na receptory ve střevní stěně (mikrovilli). Tím „obsadí“ prostor pro případné usazení nežádoucích bakterií.

Přírodní glukosamin z krilu

Krmivo pro kočky Appetite obsahuje přizpůsobený obsah Euphausia superba (krilu), který se ve velkém množství vyskytuje v antarktických vodách. Glukosamin je součástí chrupavek a pojivových tkání, včetně kloubů. Dodatečný přísun glukosaminu může zabránit kloubním poruchám a bolestem kloubů.

Přírodní chondroitin z kuřecího masa a lososa

Chondroitin se přirozeně vyskytuje také ve všech typech chrupavek a pojivových tkání. Chondroitin spolu s glukosaminem může přispět k lepšímu zdraví kloubů a kostí, proto je jeho obsah v krmivu Appetitt Cat Senior mimořádně vysoký.

Krmivo Appetitt pro kočky obsahuje norský rybí olej a kril pro omega-3, EPA a DHA.

Lidé i kočky potřebují pro své zdraví určité množství omega-3 mastných kyselin. Obvykle nemáme dostatek omega-3 mastných kyselin. Kočkám částečně chybí enzymy, které by rostlinné omega-3 mastné kyseliny přeměňovaly na esenciální mastné kyseliny dokosahexaenovou (DHA) a eikosapentaenovou (EPA). Díky rybímu oleji a krilu v krmivu Appetitt dostávají kočky správné množství EPA a DHA. Velká část mastných kyselin je ve formě fosfolipidů – což zajišťuje vysokou vstřebatelnost a mimo jiné zabraňuje kardiovaskulárním onemocněním. Tyto mastné kyseliny mohou také pomoci při kloubních potížích, zmírňují bolest, snižují ztuhlost kloubů a jsou také dobré pro dobrý zrak a dobrou kvalitu srsti a kůže.

Taurin

Taurin je důležitá aminokyselina, která se vyskytuje pouze v živočišných a mořských surovinách. Většina zvířat si taurin vyrábí z jiných aminokyselin, ale kočky mají tuto schopnost slabou a musí mu být dodávána prostřednictvím krmiva. Krmivo pro kočky Appetitt Cat má vysoký obsah taurinu, který přispívá ke zdravému srdci, dobrému zraku, dobrému trávení a plodnosti.

Krmivo Appetitt cat neobsahuje obiloviny obsahující lepek, což snižuje riziko nesnášenlivosti lepku nebo celiakie, což je přecitlivělost na lepek, bílkovinu obsaženou v pšenici, žitu a ječmeni.

Obecné rady pro krmení koček

Kočka je ve skutečnosti masožravec na vrcholu potravní pyramidy, a je tedy klasickým masožravcem. Ve volné přírodě se živí výhradně kořistí, jako jsou hlodavci a malí ptáci. Kočky jsou obecně vybíraví „malí jedlíci“ a jedí malé porce několikrát denně. Krmivo pro kočky by proto mělo být velmi chutné a mělo by mít správnou vůni, aby kočka snědla dostatek potravy k uspokojení svých nutričních potřeb. Pokud se používá vlhké krmivo, mělo by se podávat při mírné teplotě a pokud možno ne přímo z lednice. Suché krmivo je velmi jednoduché a hygienické, protože má v misce delší trvanlivost než mokré krmivo.

Přidělování a frekvence krmení

Misku s krmivem byste neměli naplnit příliš. Místo toho plňte misku častěji a po menších dávkách. Tím se lépe udržuje chuť. Krmivo by mělo být skladováno v suchu a chladu v uzavřeném sáčku nebo v uzavřené nádobě, aby si zachovalo chuť a vůni. Za normálních okolností lze kočky krmit podle jejich chuti k jídlu – tzn. že v misce je po celý den trochu suchého krmiva. Kočky se však mohou stát nutkavými jedlíky a pomáhá rozdělit denní dávku na 3 – 4 krmení denně. Pokud kočka začne přibírat na váze, měli byste suché krmivo dávkovat a podávat správné množství denně. V zásadě se řiďte doporučeními na obalu podle hmotnosti kočky. Raději použijte kuchyňskou váhu než odměrku, abyste zajistili, že kočka dostane správné množství. Pokud kočka trpí nadváhou, porcujte množství krmiva nebo použijte krmivo se sníženým obsahem energie.

Příjem tekutin

Volný přístup k čerstvé a čisté vodě je pro kočky velmi důležitý. Miska s vodou by neměla být umístěna příliš blízko misky s krmivem, protože krmivo může zanechat ve vodě zápach a chuť. To může způsobit, že kočka bude pít méně vody. V ideálním případě byste měli mít několik misek s vodou po celém domě a na místech, kde se kočka běžně pohybuje. Mnoho koček dává přednost tekoucí vodě, proto zkuste použít fontánku, pokud vaše kočka málo pije vodu. Používání mokrého krmiva také zvyšuje příjem tekutin vaší kočky. Příliš malý příjem tekutin je nešťastný, protože koncentrovaná moč zvyšuje riziko vzniku močových kamenů a dalších onemocnění močových cest.

Dospívání

Koťata rychle rostou a v závislosti na plemeni přibývají na váze 10-30 gramů denně. Od 4. – 6. týdne věku začínají koťata přijímat i jinou potravu než jen mateřské mléko. Krmivo Appetitt Kitten je přizpůsobeno výživovým potřebám koťat až do jejich přibližně 1 roku věku. Zpočátku můžete Appetite Kitten míchat s (bezlaktózovým) mlékem, ale postupně byste měli přejít na vodu. Podíl tekutiny se postupně snižuje a od 3 až 4 měsíců věku je lze krmit pouze suchým krmivem. V tomto období je vhodné i mokré krmivo, protože se odstavují od mateřského mléka.

Březí a kojící kočky

Březí kočky obvykle nepotřebují další krmivo, s výjimkou posledních tří až čtyř týdnů před narozením koťat. V tomto období je růst plodu největší a kočky si umí samy regulovat příjem krmiva. V období laktace je potřeba extra energie pro produkci mléka.


Kočky s vrhem 5 až 6 koťat by měly mít příjem krmiva asi o 50 % vyšší, než je běžná denní krmná dávka. Je to především energie a bílkoviny, které je třeba dodat navíc, a proto je krmivo Appetite Kitten vhodné i pro kočky v laktaci. V době, kdy kočka kojí, věnujte zvýšenou pozornost zajištění dobrého přísunu vody. Pokud kočka pije příliš málo, ovlivňuje to produkci mléka a růst a vývoj koťat.

Dospělé kočky

Potřeba výživy dospělých koček závisí na jejich velikosti, tělesné hmotnosti a úrovni aktivity. Dále se liší podle toho, zda se jedná o kočku venkovní nebo domácí, a podle ročního období. Venkovní kočky jsou obvykle aktivnější a potřebují více krmiva než kočky, které jsou neustále doma. Na druhou stranu venkovní kočky, zejména v létě, často chytají a jedí myši a malé ptáky. To znamená, že když jsou uvnitř, jedí méně. V chladném období budou kočky jíst více, protože potřebují více energie.

Krmivo pro dospělé kočky: Appetitt Cat Adult Fish a Appetitt Cat Adult Chicken.

Starší kočky

Jak kočky stárnou, jejich aktivita se obvykle snižuje a trávení a metabolické procesy se poněkud zpomalují. Některé starší kočky jsou navíc vybíravější a mohou mít mírně sníženou chuť k jídlu. Je důležité, aby starší kočky byly krmeny vysoce chutným, lehce stravitelným krmivem s mírně nižším obsahem energie. Tím se zabrání obezitě a zároveň se zajistí dostatek živin.

Krmivo pro starší kočky: Apetite Cat Senior.

Kastrované a sterilizované kočky

Kastrace a sterilizace vedou k hormonálním změnám, které ovlivňují aktivitu kočky a její metabolismus. Se sníženou aktivitou se zvyšuje riziko obezity. Kromě toho jsou zejména kastrovaní kocouři náchylnější k močovým kamenům. Přípravek Appetitt Sterilised obsahuje výživné a funkční látky, které zabraňují obezitě a problémům s močovými cestami. Obsah hořčíku je nízký, aby se

snížení rizika vzniku močových kamenů (struvitových kamenů).

Kočky s nadváhou

Mnoho koček snadno přibývá na váze, i když nejsou kastrované/sterilizované nebo stárnou. Často je obtížné dávkovat krmivo, když má kočka neustále hlad. Krmivo Appetitt Senior je pak vhodnou alternativou díky sníženému obsahu energie a obsahu složek, které kočkám dodávají pocit sytosti a také zvyšují spalování tuků.

Krmivo pro kočky přizpůsobené kočkám s nadváhou: Appetite Cat Weight Control.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping